وبلاگ

آمادگی های لازم قبل از زایمان طبیعی

آمادگی های لازم قبل از زایمان طبیعی

آمادگی های لازم قبل از زایمان طبیعی شامل داشتن برنامه ریزی دقیق و انجام ورزش های توصیه شده توسط متخصص زنان و زایمان و مصرف مواد غذایی سالم و تایید شده از طرف پزشکتان می باشد .

در این مقاله به مواردی اشاره می کنیم که کمک می کند مادران دوران بارداری بدون مشکلی داشته باشند و با سلامت و زایمان طبیعی نوزاد خود را به دنیا بیاورند  البته در موارد خاص ممکن است برای حفظ جان مادر و جنین لازم باشد زایمان سزارین انجام گیرد .

آمادگی های لازم قبل از زایمان طبیعی

  1. انتخاب پزشک مناسب : در ماه های اول بارداری بزرگترین دغدغه مادران انتخاب یک پزشک خوب و باتجربه می باشد اگر قصد دارید زایمان طبیعی و واژینال را انتخاب کنید پس حتما به سراغ پزشکی بروید که تجربه زیادی در زایمان طبیعی دارد. شاید شما هم از برخی مادران شنیده باشید که برخی پزشکان تشویق به انجام زایمان سزارین می کنند این در صورتی است که دکتر فاطمه ابراهیمی با مشاهده نتایج آزمایشات و سونوگرافی سطح سلامت مادر و جنین را بررسی می کند و در صورت ممکن انجام زایمان طبیعی را توصیه می کنند.
  2. تمرین تنفس : به هنگام زایمان یکی از کارهای بسیار مهم که کمک می کند تمام ماهیچه های بدن شل شده و درد را مدیریت کنید ، تنفس درست است اما انجام اینکار در طمان تولد نوزاد نیازمند تمرین در ماه های قبل است .
  3. قبل از زایمان در دوره‌های آمادگی برای زایمان شرکت کنید : اینکه به کسی مراجعه کنید که تمام سوالات شما را پاسخ دهد و هر آنچه که لازم است یاد بگیرید به صورت حضوری و نه فقط با خواندن مطلب آموزش ببینید به شما آرامش می دهد .

  4. انجام ورزش مناسب دوره بارداری : هرگز به گفته شخص غیر متخصص اقدام به انجام ورزش نکنید به خصوص ورزش هایی که قبل از بارداری آنها را انجام نداده اید . به صورت کلی انجام پیاده روی منظم می تواند بسیار کمک کننده باشد و احتمال زایمان طبیعی را بالا ببرد اما کسی که در مورد مدت زمان پیاده روی شما نظر می دهد فقط پزشک خودتان است .

    آمادگی های لازم قبل از زایمان طبیعی
    آمادگی های لازم قبل از زایمان طبیعی
  5. در مورد اینکه چه چیزی بخورید و چه چیزی را نخورید با پزشکتان مشورت کنید : داشتن تغذیه صحیح سلامت مادر و جنین را تضمین می کند . در طول هفته دوبار مصرف گوشت قرمز ، سفید و ماهی را داشته باشد ، مصرف نمک را کمتر کنید ، میوه و سبزیجات تازه را زیاد میل کنید ، غذاهای کنسروی و منجمد که دارای مواد نگهدارنده هستند نخورید و از همه مهمتر مصرف فست فود و سوسیس و کالباس در دوره بارداری قطع شود .
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن