وبلاگ

بارداری در دوران کرونا

بارداری در دوران کرونا

بارداری در دوران کرونا حساسیت هایی را به دنبال دارد و نیاز به مراقبت بیشتر از زنان باردار نسبت به افراد دیگر است و ما قصد داریم با پاسخ به سوال هایی که ذهن مادران را درگیر کرده از نگرانی شان بکاهیم.

کرونا ویروسی است که به تازگی دنیا را درگیر خود کرده و تعداد زنان باردار مبتلا به این ویروس به اندازه ای نبوده که بتوان مطالعات گسترده ای را روی آن انجام داد اما با بررسی همین موارد اندک و تاثیرات ویروس های مشابه مثل سارس و مرس در سال های گذشته بر روی زنان حامله، یکسری دستورالعمل های کلی را به زنان باردار توصیه می کنیم.

کرونا ویروس به سرعت منتقل می شود به همین دلیل در مورد این بیماری توصیه می شود در خانه بمانیم و با افراد مشکوک ارتباط نداشته باشیم و بهداشت فردی مثل شستن مکرر دستها را رعایت کنیم. این بیماری در 80 درصد موارد کشنده نیست و بیشتر افراد مسن یا کسانی که بیماری زمینه ای مثل بیماری های قلبی و ریوی دارند را به کام مرگ می کشد و بهترین سپر دفاعی در مقابل این بیماری داشتن سیستم ایمنی قوی می باشد.

در زمان بارداری برای اینکه بدن زنان بتواند جنینی را که از نظر ژنتیکی نیمی از خود و نیمی غریبه است را بپذیرد، سیستم ایمنی به طور خودکار ضعیف می شود و این مسئله زنان باردار را در مقابل ویروس کرونا آسیب پذیر تر می کند و لازم است مراقبت ها در مادران باردار بیشتر باشد. ویروس کرونا یک بیماری حاد تنفسی است و علائمی مثل تب شدید و سرفه های مکرر و عمیق دارد که تب بالا در سه ماه اول بارداری می تواند منجر به نقص جنین شود و سرفه های شدید می تواند منجر به پاره شدن کیسه آب و زایمان زودرس شود.

بارداری در دوران کرونا
بارداری در دوران کرونا

اگر مادر باردار مبتلا به ویروس کرونا شود آن را به جنین خود منتقل می کند؟

هر چند که تعداد بارداران مبتلا به ویروس کرونا کم بوده ولی بررسی همین تعداد کم نشان داده که جواب آزمایش تشخیصی از نوزادان متولد شده منفی بوده است که در میان این تولدها هر دو زایمان طبیعی و سزارین دیده می شود اما پس از تولد برای جلوگیری از ابتلای نوزاد، مادر نباید ارتباط مستقیم با نوزاد داشته باشد.

دکتر فاطمه ابراهیمی در روزهایی که کشور با بحران ویروس کرونا مواجه شده، در موارد ضروری با رعایت کامل نکات ایمنی بیماران را ویزیت می کنند. جهت دریافت نوبت از طریق واتس اپ و پس از هماهنگی با منشی، در صورت امکان ساعت ملاقات مشخص می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
× مشاوره و نوبت دهی آنلاین