وبلاگ

درمان ناباروری زنان با لاپاراسکوپی

درمان ناباروری زنان با لاپاراسکوپی

اطمینان از سلامت رحم، لوله های فالوپ و تخمدان ها برای باردار شدن الزامی است به همین دلیل دکتر ابراهیمی برای زوج هایی که بیشتر از یکسال برای بچه دار شدن تلاش می کنند اما نتیجه نمی گیرند، آزمایش ها، انواع تصویربرداری و نمونه برداری را جهت تشخیص مشکل انجام می دهند. درمان ناباروری زنان با لاپاراسکوپی که هم یک روش تشخیصی و در برخی موارد روش درمانی است، بسیار نتیجه بخش بوده است. 

در مقاله ای جدا به کاربردهای لاپاراسکوپی در جراحی های زنان و نحوه انجام آن پرداختیم و همچنین برای کسانی که نگران عوارض و آمادگی های قبل و بعد از لاپاروسکوپی هستند پیشنهاد می کنیم مقاله مربوطه را مطالعه بفرمایند. 

درمان نازایی با لاپاروسکوپی

از لاپاراسکوپی زمانی استفاده می شود که سایر روش های درمانی مثل دارو درمانی برای بیمار نتیجه بخش نبوده است و همچنین پزشک با بررسی علائم و نشانه های نازایی نتوانسته باشد به تشخیص قطعی علت ناباروری برسد.

چراکه لاپاروسکوپی امکان دیدن فضای لگن و اندام هایی مثل رحم و تخمدان را می دهد و پزشک می تواند وجود هر مشکلی را به کمک دوربینی که وارد شکم بیمار شده ببیند و همچنین در صورت لزوم جراح می تواند برای انجام آزمایش های دقیق تر از بافت رحم یا سایر اندام ها نمونه برداری کند. 

درمان ناباروری زنان با لاپاراسکوپی
درمان ناباروری زنان با لاپاراسکوپی

بیوپسی یا نمونه برداری کمک شایانی در تشخیص انواع سرطان ها از جمله سرطان تخمدان، سرطان آندومتر و سرطان لوله های فالوپ دارد و این روش بی خطر تر است چرا که برش ها کوچک و بدون نیاز به بخیه هستند و بیمار طی چند روز دوران نقاهت خود را سپری می کند و به روال عادی زندگی برمی گردد. 

تمام مواردی که بالا گفتیم جهت تشخیص مشکل بود این در صورتی است که از لاپاراسکوپی جهت درمان مشکلات ناباروری هم استفاده می شود. انجام جراحی لاپاراسکوپی در درمان بیماری هایی که می توانند منجر به نازایی شوند مثل بیماری پولیپ رحم، آندومتریوز، سپتوم رحم، انواع کیست های تخمدانی، گرفتگی و انسداد لوله فالوپ و چسبندگی رحم می تواند موثر و نتیجه بخش باشد. 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
× مشاوره و نوبت دهی آنلاین