کاربرد اسکن داپلر در حاملگی
کاربرد اسکن داپلر در حاملگی
کاهش درد پریودی
کاهش درد پریودی

علت اضافه وزن بعد از زایمان

علت اضافه وزن بعد از زایمان

در طول بارداری مادران سبک زندگی خود را تغییر می دهند و متناسب با شرایط جدید ، رفتارهای جدیدی را نشان می دهند . برخی از این کارها حتی بعد از زایمان نیز ادامه دارد و می تواند علت اضافه وزن بعد از زایمان باشد .

بارداری دوره حساسی است و تمام فعالیت های مادر ، جنین را تحت الشعاع قرار می دهد . از طرفی تغییرات هورمونی و فیزیکی در بدن مادر منجر به تغییراتی در سبک زندگی می شود .

علت اضافه وزن بعد از زایمان

 • در طول بارداری به مادران توصیه می شود که مواد غذایی را دو برابر حالت قبل استفاده کنند ، چرا که حالا دو نفر محسوب می شوند . این کار برای 9 ماه اگر ادامه یابد تبدیل به عادتی می شود که حتی بعد از بارداری هم ادامه خواهد داشت .
  راهکار : حتما در مورد تغذیه در جلسات مشاوره با پزشک خود صحبت کنید تا میزان غذایی که باید در طول بارداری مصرف کنید مشخص شود . از طرفی پس از به دنیا آمدن کودک ، سعی کنید از یک برنامه جدید غذایی پیروی کنید .
 • در طول بارداری ساعت خواب و استراحت تغییر می کند . ممکن است برای یک مادر ، ساعت خواب در طول بارداری به کمتر از 6 ساعت برسد و برای مادری دیگر بیشتر از 8 ساعت باشد . کم خوابی یا پرخوابی می تواند اثر منفی در تناسب اندام داشته باشد .
  راهکار : پس از زایمان ، سعی کنید ساعت خوابتان را برای 7 الی 8 ساعت تنظیم کنید . درک می کنیم که مراقبت از نوزاد ممکن است زمان زیادی را طلب کند اما سلامت خود را از یاد نبرید .
 • در طول حاملگی هم به دلیل مسائل مراقبتی و هم تغییرات هورمونی ، مادران بسیار کم تحرک می شوند. کم تحرکی عامل اصلی بالا رفتن وزن است .
  راهکار : حتما از پزشک زنان بخواهید برای مدت بارداری حرکات ورزشی مناسب و بی خطر را به شما آموزش دهد و انجام دهید . پس از زایمان نیز وقتی را برای ورزش کردن و پیاده روی در نظر بگیرید .

  علت اضافه وزن بعد از زایمان

  علت اضافه وزن بعد از زایمان

 • شیردهی یکی از راه حل های مناسب سوزاندن کالری است . علاوه بر تمام مزایای دادن شیر مادر به کودک ، این کار منجر به تناسب اندام مادر و رسیدن به وزن مناسب می شود .

 • سلامت روح و روان مادر بسیار با اهمیت است . رعایت تمام نکاتی که گفتیم بستگی به این دارد که مادر خواهان این موارد باشد . در شرایطی مثل افسردگی بعد از زایمان ، ممکن است این مسائل برای مادر بی اهمیت باشد . حتما به بهداشت روان خود اهمیت دهید و از پزشکان با تجربه برای رسیدن به سلامت روحی ، کمک بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *