وبلاگ

پرسش و پاسخ درباره زگیل تناسلی

پرسش و پاسخ درباره زگیل تناسلی

دکتر ابراهیمی در مقاله پرسش و پاسخ درباره زگیل تناسلی تلاش کرده تا به سوال های پر تکرار در مورد زگیل های مقاربتی پاسخ دهد.

 1. آیا زگیل تناسلی دارم؟ قطعی ترین راه برای فهمیدن پاسخ این سوال مراجعه به متخصص زنان و انجام معاینه و آزمایشات مربوطه می باشد.
 2. آیا علت دیگری برای علائم من وجود دارد؟ پزشک آزمایشاتی مثل تست پاپ اسمیر و تست HPV انجام می دهد و همچنین به کمک کولپوسکوپ به مشاهده زگیل ها می پردازد تا از ابتلای بیمار به زگیل مقاربتی اطمینان حاصل کند.
 3. چه تست هایی را پیشنهاد می کنید؟ تست پاپ اسمیر و تست HPV در کنار معاینه لگن از رایج ترین روش های تشخیصی می باشد.
 4. آیا من باید برای سایر عفونت های مقاربتی نیز آزمایش شوم؟ پیشنهاد می کنیم ابتدا مطالعه ای بر انواع بیماری های مقاربتی داشته باشید و در صورت داشتن علائم به پزشک اطلاع دهید. 
 5. در صورت وجود، چه روش درمانی را پیشنهاد می کنید؟ روش های مختلفی مثل دارو درمانی، کرایوتراپی و … وجود دارد که بر اساس شرایط بیمار و تشخیص پزشک انتخاب می شود.
 6. چه زمانی بعد از شروع درمان می توان انتظار داشت که بهتر شود؟ زگیل تناسلی برخی بیماران به سرعت محو می‌شود اما بعضی زگیل‌ها مقاوم است و باید برای از بین بردن زگیل تناسلی درمان چند بار تکرار شود .

 7. آیا من مسری هستم؟ چگونه می توان خطر ابتلا به این عفونت را به دیگران کاهش داد؟ این بیماری قابل انتقال به شریک جنسی است هرچند استفاده از کاندوم به میزان قابل توجهی جلوی انتقال بیماری را می گیرد ولی راه حل صد درصدی نیست.
 8. آیا باید شریک زندگی من برای این شرایط آزمایش دهد؟ در درمان زگیل تناسلی هر دو شریک باید تحت درمان قرار گیرند.
  پرسش و پاسخ درباره زگیل تناسلی
  پرسش و پاسخ درباره زگیل تناسلی
 9. آیا زگیل تناسلی من برمی گردد؟ حتی اگر زگیل ها درمان شوند، خود HPV می تواند در سلول های پوست بیمار باقی بماند و در طول زندگی ممکن است چندین بار شیوع کند.
 10. آیا من در معرض عوارض مربوط به زگیل تناسلی هستم؟ عفونت HPV عامل اصلی سرطان در دهانه رحم است همچنین می تواند منجر به تغییرات پیش سرطانی سلولهای گردن رحم شود که به آن دیسپلازی گفته می شود. البته تحت نظر پزشک بودن و درمان به موقع می تواند جلوی عوارض را بگیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
× مشاوره و نوبت دهی آنلاین