وبلاگ

چه کسی می تواند هنگام زایمان طبیعی با من باشد

چه کسی می تواند هنگام زایمان طبیعی با من باشد؟

در طول جلسات معاینه قبل از زایمان، با پزشکتان در مورد داشتن همراه صحبت کنید و شرایط آن را بپرسید هر چند در این مقاله ما یکسری اطلاعات کلی به عنوان پاسخ به سوال چه کسی می تواند هنگام زایمان طبیعی با من باشد ؟ در نظر گرفته ایم.

از قوانین بیمارستان یا مرکز زایمان خود در مورد داشتن همراه اطلاع کسب کنید هرچند بیشتر بیمارستان ها و مراکز زایمان زنان را به داشتن یک فرد همراه تشویق می کنند.  مامایی که انتخاب می کنید باید شما را از طریق آموزش تکنیک های آرامش و راحتی در هنگام تولد کمک کند همچنین شریک زندگی یا شخص همراه شما باید بداند که شما در مورد استفاده از داروها و روشهای تهاجمی (جراحی) چه احساسی دارید .

پرستار برای تمام مدت حضور شما در بیمارستان یا زایشگاه، سرپرست اصلی شما خواهد بود و پزشک یا مامای شما معمولاً هنگام ورود به مرحله فعال، نزد شما می آیند. شما باید بدانید که چه انتظاری دارید باید با ماما یا پزشک خود صحبت کنید که چه موقع در طول زایمان و تولد با شما خواهند بود. در بعضی از بیمارستان ها، دانشجوییان پرستاری و پزشکی نیز وجود دارند که ممکن است بخواهند زایمان را ببینند البته شما می توانید به پرستار یا پزشک خود اطلاع دهید که این کار را دوست دارید یا خیر.

در زایمان واژینال چه مدت باید زور بزنم؟

هنگامی که دهانه رحم شما کاملاً باز شد (حدود 10 سانتی متر) به شما توصیه می شود که فشار وارد کنید. اگر شما داروی درد را دریافت نکرده باشید زور زدن برایتان سخت است و فشار دادن باعث می شود انرژیتان کم شود البته برای بیشتر زنان زور زدن بهتر از انجام ندادن آن است .

چه کسی می تواند هنگام زایمان طبیعی با من باشد
چه کسی می تواند هنگام زایمان طبیعی با من باشد

اگر بی حسی اپیدورال داشته باشید از بیشتر تجربیات درد بی حس خواهید شد اما باز هم فشار را احساس خواهید کرد. بیشتر زنانی که بی حس می شوند بسیار مؤثر فشار می آورند و برای زایمان نوزاد خود نیازی به کمک فورسپس یا وکیوم ندارند.

اگر بیحسی شما شدید باشد در حالی که رحم همچنان کودک را به سمت پایین فشار می آورد، پرستار یا پزشک شما را تشویق می کنند که استراحت کنید. با گذشت زمان قدرت بی حسی اپیدورال کمتر خواهد شد و شما احساس فشار بیشتری خواهید کرد و این به معنای قرار گرفتن بیشتر کودک در کانال زایمان و به دنیا آمدن کودک است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
× مشاوره و نوبت دهی آنلاین