زگیل تناسلی
زگیل تناسلی
علت اضافه وزن بعد از زایمان

کاربرد اسکن داپلر در حاملگی

کاربرد اسکن داپلر در حاملگی

کاربرد اسکن داپلر در حاملگی

کاربرد اسکن داپلر در حاملگی ، مزایای سونوگرافی رنگی در بارداری

کاربرد اسکن داپلر در حاملگی و اینکه در چه صورتی پزشک این سونوگرافی را برای مادر باردار تجویز می کند، همگی در این مقاله تشریح می شود.

اسکن داپلر با نام سونوگرافی رنگی نیز شناخته شده است . این اسکن از امواج صوتی با فرکانس بالا جهت اندازه گیری میزان جریان خون در رگ ها استفاده می کند.

از این رو سونوگرافی داپلر فقط برای بررسی جنین کاربرد ندارد و برای بررسی عروق و شریان ها توسط پزشک تجویز می شود .

مزایای سونوگرافی رنگی در بارداری به بررسی سلامت جنین و عملکرد صحیح آن می پردازد و زمانی که پزشک در سونوگرافی معمولی نشانه هایی از مشکل را ببیند ، برای بررسی بیشتر این اسکن را تجویز می کند . 

کاربرد اسکن داپلر در حاملگی

همانطور که گفتیم پزشک در شرایطی خاص ، این اسکن را تجویز می کند . در این قسمت این شرایط را بررسی می کنیم . 

بارداری یک دوره سنی ایده آلی دارد . حامله شدن در سنین پایین و نوجوانی خطراتی را در پی دارد . همچنین حاملگی در سنین بالای 35 سال می تواند سلامت مادر و کودک را به خطر بیاندازد . 

اگر مادر ،صاحب دوقلو و یا چندقلو شود ، در شرایط خاصی قرار دارد و باید تحت مراقب های دائم و بررسی های منظم قرار گیرد. 

اضافه وزن ، در حالت عادی هم می تواند سلامت انسان را به خطر بیاندازد . اگر مادر با شرایط چاقی باردار شود، یک حاملگی پرخطر محسوب می شود . 

کاربرد اسکن داپلر در حاملگی

کاربرد اسکن داپلر در حاملگی

یکسری بیماری ها نیاز به مصرف مداوم داروهای خاص و تغییر و اصلاح سبک زندگی دارند . فشار خون و دیابت از شاخص ترین این مشکلات است . اگر مادری با چنین شرایطی باردار شود، لازم است تحت نظر دائم پزشک باشد و داروهایی که مصرف می کند با تایید پزشک باشد.

شرایطی که بررسی کردیم همگی مربوط به مادران است . با داشتن این شرایط پزشک آزمایشات معمول را تجویز می کند و در صورت مشاهده مورد غیرمعمول ، اسکن داپلر را توصیه می کند .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *