بارداری
بارداری هفته به هفته
3 ماهه دوم بارداری
3 ماهه دوم بارداری

3 ماهه اول بارداری

3 ماهه اول بارداری

3 ماهه اول بارداری

3 ماهه اول بارداری  و مراحل رشد جنین در هفته یکم تا هفته سیزدهم حاملگی در این مطلب بررسی می شود .

3 ماهه اول بارداری در کنار بررسی هفته به هفته حاملگی ،یک دید کلی و آگاهانه به والدین می دهد تا از فرایند رشد و تکمیل جنین در این 3 ماه اطلاع داشته باشند . 

رشد جنین در هفته یکم تا هفته سیزدهم حاملگی

سه ماهه اول بارداری  شامل هفته یکم تا سیزدهم حاملگی است. برای مادر، تغییرات فیزیکی در سه ماهه اول ممکن است شامل حساسیت به پستان، خستگی و حالت تهوع باشد.

یک خانم آبستن ممکن است از احساساتی مثل هیجان ،استرس و اضطراب رنج ببرد. برای کودک، سه ماهه اول زمان رشد و توسعه سریع است.

مغز، نخاع و سایر اندام های کودک شکل می گیرد و قلب کودک شما شروع به تپش می کند. انگشتان دست و پا نوزاد حتی شکل می گیرد.

هفته اول و دوم حاملگی هفته اول و دوم حاملگی : تمام مراحل لقاح در این دو هفته انجام می شود و در پایان هفته دوم مشخص می شود که آیا باردار هستید یا خیر .
هفته سوم بارداری هفته سوم حاملگی : اکنون جنینی داریم که گروهی از سلول های در حال رشد است . این جنین در حال حرکت به سمت رحم برای لانه گزینی است و جنس کودک تعیین می شود . (والدین در هفته 14 جنسیت را خواهند فهمید) 
هفته چهارم حاملگی هفته چهارم حاملگی : اگر شما دوقلو باردار باشید در سونوگرافی این هفته مشخص می شود . در هفته 4 جفت در حال شکل گیری است.
هفته پنجم بارداری هفته پنجم بارداری : جفت در حال ساخت است و تا پایان سه ماهه اول پایان می یابد . سطح هورمون hCG مادر اکنون به اندازه کافی بالا است تا تست بارداری خانگی مثبت شود .
هفته ششم حاملگی هفته ششم حاملگی : چهره کودک شما در این هفته شکل می گیرد، گونه ها، چانه و فک شروع به تشکیل می کند.
هفته هفتم بارداری

هفته هفتم بارداری : بند ناف به نوزاد و جفت متصل می شود، اکسیژن و مواد مغذی را فراهم می کند.

هفته هشتم حاملگی هفته هشتم حاملگی : آبی، سبز یا قهوه ای ! با اینکه چشم ها دیده نمی شود ولی رنگ چشم ها تعیین شده .
هفته نهم بارداری هفته نهم بارداری : دست و پاها در هفته 9 واضح تر است و ماهیچه های کوچک شروع به تشکیل کرده اند . احتمالا در مطب پزشک بتوانید صدای قلب کودکتان را بشنوید . 
هفته دهم حاملگی هفته دهم حاملگی : استخوان و غضروف در این هفته شکل می گیرند، زانو و مچ پا شروع به شکل می کنند و آرنج های کوچک در حال کار هستند! می دانیم که از 6 ماهگی دندان کودک شکل می گیرد ولی در هفته 10 در زیر لثه، دندان در حال شکل گیری است.
هفته یازدهم بارداری هفته یازدهم بارداری : گوش های کودک در حال شکل گیری است . سر کودک حدود نیمی از طول بدن را تشکیل داده است . انگشتان در حال تکمیل شدن و جدا شدن از یکدیگرند .
هفته دوازدهم حاملگی هفته دوازدهم حاملگی : غده هیپوفیز نوزاد شما در پایه مغز شروع به تولید هورمون ها کرده است، مغز استخوان کودک شما سلولهای سفید خون را تولید می کند.
هفته سیزدهم بارداری هفته سیزدهم بارداری : انتظار برای خنده ،گریه و اولین کلمات کودک در این هفته با تشکیل تارهای صوتی کودک ، شروع می شود . 

3 ماهه دوم بارداری

3 ماهه سوم بارداری

در طی سه ماه اول بارداری ،کودک شما از یک سلول بارور به یک جنین چسبیده به دیواره رحم ،تغییر می کند . 

اعضای کودک تشکیل می شود : استخوان های کودک (دست ، پا، انگشتان دست و پا)،مو و ناخن ، سیستم گوارشی، حس لمس، بینایی، قلب، مغز، احساس طعم، تشکیل ماهیچه ها، تولید گلبول های سفید خون برای مبارزه با میکروب ها و ایجاد طناب های صوتی .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *