3 ماهه اول بارداری
3 ماهه اول بارداری
3 ماهه سوم بارداری
3 ماهه سوم بارداری

3 ماهه دوم بارداری

3 ماهه دوم بارداری

3 ماهه دوم بارداری

3 ماهه دوم بارداری ، هفته چهاردهم تا هفته بیست و هفتم حاملگی

3 ماهه دوم بارداری که از هفته چهاردهم تا هفته بیست و هفتم حاملگی را تشکیل می دهد ،ممکن است نسبت به 3 ماهه اول بارداری احساس بهتری داشته باشید .

اکنون زمان آن رسیده که از حاملگی خود لذت ببرید .در طول سه ماهه دوم بارداری، نوزاد شما واقعی تر به نظر می رسد . علائم و نشانه های 3 ماهه دوم ممکن است شامل سینه های بزرگ، تغییرات شکمی (بزرگ شدن شکم) و پوستی باشد.

رشد جنین در هفته چهاردهم تا هفته بیست و هفتم حاملگی

در سه ماهه دوم کودک شما توانایی حرکتی و شنیدن دارد. تا هفته 20، شما نیمی از راه را برای مادر شدن طی کرده اید . 

هفته چهاردهم بارداری هفته چهاردهم بارداری : شکم باردار 14 هفته ای ممکن است احساس خارش و درد داشته باشد، اما این به این معنی است که رحم شما در حال گسترش است تا بتواند به سرعت رشد کند. تعجب نکنید اگر اضافه وزن پیدا کردید . 
هفته پانزدهم حاملگی هفته پانزدهم حاملگی : کودک شما دست و پای خود را تکان می دهد اما طوری است که متوجه آن نمی شوید . 
هفته شانزدهم بارداری هفته شانزدهم بارداری : چشم های کودک شما در این هفته به اطراف حرکت می کنند و می توانند نور را درک کنند حتی اگر هنوز هم بسته باشند . عادت انگشت مکیدن بسیاری از نوزادان در این هفته شروع می شود . قلب کودک در این هفته می تواند حدود 25 کیلوگرم خون را در روز پمپاژ کند.
هفته هفدهم حاملگی هفته هفدهم حاملگی : کودک شما برای مکیدن و بلعیدن تمرین می کند . خبر خوب! کودک صدای شما را می شنود . ذخایر چربی زیر پوست نوزاد رشد می کند . این اتفاق ، فراهم کننده انرژی است و موجب گرم ماندن نوزاد پس از تولد می شود . 
هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری : دختر یا پسر ؟ با انجام سونوگرافی جنسیت کودک مشخص می شود . 

هفته نوزدهم حاملگی هفته نوزدهم حاملگی : ریه های کودک شما در حال توسعه هستند، شما ممکن است بتوانید نوزاد را برای اولین بار این هفته احساس کنید، اما اگر نشد نگران نباشید ، به زودی این اتفاق می افتد . نوزاد 19 هفته ای به اندازه انبه است. 
هفته بیستم بارداری هفته بیستم بارداری : تبریک میگوییم در طول 20 هفته بارداری، شما در نیمه راه هستید. اگر اخیرا جنس کودک را متوجه شده اید ، باید اکنون در حال و هوای انتخاب اسم و رفتن به فروشگاه برای خرید وسایل و لباس نوزاد خود باشید. 
هفته بیست و یکم حاملگی هفته بیست و یکم حاملگی : نوزاد به طور ناگهانی رشد بسیاری کرده و حرکات او هم اکنون هماهنگ تر است و به جای تکان دادن ، لگد می زند. اکنون کودک شما دو ابرو دارد . 
هفته بیست و دوم بارداری هفته بیست و دوم بارداری : نوزاد یاد گرفته چنگ بزند .سیستم عصبی کودک، احساساتش را تشدید می کند، به این معنی که انگشتانش در حال چنگ زدن به گوش های کوچک ،بینی و بند ناف خود می باشد.
هفته بیست و سوم حاملگی هفته بیست و سوم حاملگی : این هفته شروع افزایش وزن واقعی نوزاد است. کودک شما باید تنها در چهار هفته آینده وزن خود را دو برابر کند (و ممکن است احساس کنید که شما هم همینطور). در هفته 23 بارداری، اندام و استخوان های کودک شما از طریق پوستش قابل مشاهده است .
هفته بیست و چهارم بارداری هفته بیست و چهارم بارداری : در این هفته کودک هنوز رنگ سفید موها ،مژه و ابروی خود را دارد که هنوز رنگدانه به دست نیاورده اند .  لوبیای کوچک شما وزن بیشتری را به خود اختصاص داده و اکنون اندازه یک طالبی است .
هفته بیست و پنجم حاملگی

هفته بیست و پنجم حاملگی : اگر 25 هفته باردار هستید، در 6 ماهگی از بارداری خود هستید. تنها 3 ماه تا زایمان . ریه ها تنها سیستم هایی نیستند که برای تنفس آماده می شوند. سوراخ بینی و بینی نوزاد شما در این هفته شروع به فعالیت می کند . 

هفته بیست و ششم بارداری هفته بیست و ششم بارداری : کودک شما در این هفته همچنان به بلعیدن مایع آمنیوتیک ادامه می دهد. این عمل تمرین خوبی برای تنفس در زندگی جدیدش در بیرون از رحم می باشد. نوزاد در هفته 26 در حال توسعه حس ها، ویژگی ها و حتی استعدادها است! وای!
هفته بیست و هفتم حاملگی هفته بیست و هفتم حاملگی : نوزاد شما بسیار فعال شده ، دست و پا می زند، مشت می زند، و جالب اینکه سکسکه می کند . کودک شما هم اکنون می تواند صداهای شما و همسرتان را تشخیص دهد . رشد شنوایی او پیشرفت کرده است .

3 ماهه سوم بارداری

سه ماهه دوم بارداری برای بسیاری از زنان، راحت تر از سه ماهه اول است . با ورود به این دوره شما برخی از تغییرات خوش را تجربه خواهید کرد. اغلب علائم اولیه حاملگی به کمتر شده و یا حتی ناپدید می شوند . به احتمال زیاد احساس آرامش بیشتری خواهید داشت (به این معنی که غذا در نهایت می تواند بوی خوبی داشته باشد و برای اولین بار طعم خوبی داشته باشد) .

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *